VLTF pozicija dėl mokytojų streiko

OFICIALI VAKARŲ LIETUVOS TĖVŲ FORUMO POZICIJA DĖL 2018-11-12 PRASIDĖJUSIO MOKYTOJŲ STREIKO

KLAIPĖDA
2018-11-12

 

Vakarų Lietuvos tėvų forumas, kaip tėvus atstovaujanti organizacija, išreiškia pritarimą prasidėjusiam mokytojų streikui.

Esame susirūpinę savo vaikų gerove, o kartu – ir visos šalies ateitimi. Mes, tėvai, gyvename nuolatiniame strese, nežinodami, ko laukti ir tikėtis kiekvienais ateinančiais mokslo metais.

Nesibaigiančios reformos, nuolatinė tvarkų kaita, pavargę mokytojai ir vaikai, nežinomybė dėl ateities – tai švietimo sistemos kasdienybė. Atrodo, kad mūsų vaikai tampa savotiškais „bandomaisiais triušiais“, o darželiai ir mokyklos – eksperimentų laboratorijomis. Bet ten gyvi žmonės! Už bandymų nesėkmes, deja, kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės. Kiek tai dar gali tęstis?

Naikinamos ugdymo įstaigos provincijoje, nuo vaikų pertekliaus dūstantys didmiesčių darželiai ir mokyklos, prasidėjęs kvalifikuotų pedagogų ir kitų specialistų trūkumas, nuolat kaitaliojamas ugdymo programų turinys – tai tik dalis švietimo sistemos sopulių, kurių įkaitais tampa mūsų vaikai.

Negalime abejingai žiūrėti į tai, kad mūsų vaikų raštingumas yra vienas žemiausių tarp EBPO šalių, bet lygiai taip pat negalime ramiai žiūrėti į tai, kad mūsų pedagogų atlyginimai yra mažiausi Europoje. Atrodo, kad bandydami sutaupyti šiandien, aukojame mūsų rytojaus perspektyvas. Netiesa, kad kalti yra „nemotyvuoti vaikai“, super-mamyčių/tėvelių etiketėmis „apklijuoti“ tėvai ar pokyčių nenorintys pedagogai. Kaip rodo tie patys EBPO tyrimai, mūsų vaikų noras pažinti ir tyrinėti yra aukštesnis nei daugelio kitų šios organizacijos šalių vaikų. Puikių mokytojų (kai jiems bent jau netrukdoma) ugdomi vaikai „skina“ aukščiausius apdovanojimus tarptautinėse olimpiadose. Tėvai taip pat nėra pilka ir nemąstanti masė – esame raštingi, sąmoningi ir pilietiški.

Todėl manome, kad mokytojai, pradėję kovą dėl savo gerovės ir sistemos ydų, elgiasi pilietiškai, taip parodydami ir vaikams, kad demokratinėje valstybėje (tikime, kad Lietuva vis dar yra tokia) kiekvienas jos pilietis gali ir turi kovoti, matydamas esant neteisybę ar negerovę.

Būdami sąmoningi, raštingi ir pilietiški, mes, tėvai, prašome išgirsti, kad ir mes, ir mūsų vaikai esame pavargę nuo nuolatinės kaitos ir jos sukeliamo streso. Todėl palaikome mokytojų pilietinę poziciją ir tikimės visų susitelkimo bendram gėriui – mūsų vaikų ateičiai!