Pereiti prie turinio

Gegužės 15 d., minint Tarptautinę šeimos dieną, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie SADM organizuoja nemokamas nuotolines paskaitas visoms Lietuvos šeimoms. Interaktyvias paskaitas, kurių metu tiesiogiai bus galima užduoti klausimus ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus, ves žinoma psichologė dr. Ieva Šidlauskaitė-Stripeikienė. Paskaitos bus tiesiogiai transliuojamos internetu, tad iš anksto užsiregistravusios šeimos jas galės stebėti iš bet kurio šalies krašto.

Šios iniciatyvos tikslas – pasveikinti visas šalies šeimas su Tarptautine šeimos diena ir atkreipti jų dėmesį į vaikų emocinę ir psichologinę gerovę šeimose, jų pagrindinių poreikių išpildymą, tėvų santykius ir bendravimą su vaikais, pozityvų atžalų auklėjimą ir racionalų iššūkių šeimoje sprendimą.

„Didelį dėmesį šiose paskaitose skirsiu vaikų globos bei įvaikinimo temoms, kuriose kalbėsiu apie suaugusiųjų pasirengimą globai/įvaikinimui, akcentuodama, kodėl tai yra svarbu, kokius savo pajėgumus ir gebėjimus šeima turi įsivertinti ilgalaikėje perspektyvoje, siekiant, kad kartą tėvų globos netekęs vaikas neišgyventų pakartotinių netekčių ateityje dėl nesėkmingos globos“,  – teigia lektorė dr. Ieva Šidlauskaitė-Stripeikienė.

Nuotolinių paskaitų metu taip pat bus pasakojama apie padrąsinimą šeimoms priimti specialistų siūlomą pagalbą, susidūrus su sunkumais globojant vaikus ar juos įsivaikinus. Psichologė paaiškins, kas yra tėvų globos netekęs vaikas, kokias netektis ir traumas jis atsineša, ir kodėl „už gerą mokama blogu“, kol įveikiamos visos neigiamos patirtys bei skaudūs išgyvenimai. Taip pat ji atskleis, kaip formuojasi ir mezgasi vaiko pasitikėjimas suaugusiu žmogumi, kaip vystosi jo prieraišumas ir kodėl esminis vaiko poreikis yra ne gražus kambarys ir žaislai, o saugus emocinis ryšys su suaugusiu žmogumi, kuris lydės jį į gyvenimą.

Dr. Ieva Šidlauskaitė-Stripeikienė – lektorė, psichoterapeutė, Psichologinės paramos ir konsultavimo centro direktorė. Ji domisi apie suaugusiojo psichologiją, konsultuoja suaugusiuosius, vaikus ir šeimas, kalba apie krizių įveikimą, kuria ir įgyvendina prevencines bei reabilitacines programas.

 

Nuotolinės paskaitos bus transliuojamos Youtube kanale. Norint stebėti ir dalyvauti paskaitose, būtina iš anksto užpildyti specialiai šiam renginiui sukurtame puslapyje esančią registracijos formą.

Visa paskaitų informacija ir registracija: https://psichologes-paskaitos-tevams.eventon.lt/

Paskaitų data ir laikas: 2020 m. gegužės 15 d. (penktadienis), 13.00-15.30 val.

2018 11 24 Kaune vykusiame šeimų organizacijų forume "Kurkime stiprių šeimų Lietuvą kartu" dalyvavo mūsų organizacijos atstovės. Renginyje svečiavosi Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Ministras akcentavo NVO susitelkimo svarbą ir galimybes sprendžiant aktualius šeimoms klausimus. Forumo pabaigoje buvo pasirašyta visų renginyje dalyvavusių organizacijų bendros veiklos deklaracija.

Forumo atgarsiai:

Šeimų organizacijos telkiasi

 

2018 spalio 20 d. Vakarų Lietuvos tėvų forumo narės dalyvavo Kaune vykusiuose šeimoms atstovaujančių ir su šeimomis dirbančių nevyriausybinių organizacijų mokymuose "NVO advokacija savivaldos lygmeniu".

Mokymų metu gilinome žinias ir gebėjimus advokacijos vietos lygmeniu , dalinomės  gerąja praktika, identifikavome ir apibendrinome  NVO atstovų įgūdžių poreikius.

Birželio 16 d. 10 val. Švietimo ateities forumas švietimo atstovus - mokytojus ir ne tik, pakvietė į diskusiją „Kas yra geras mokytojas“

Organizaciniai rėmėjai:
Vilniaus kolegijos Pedaogikos fakultetas, asociacija “Kitoks vaikas”, katalikiškas vaikų darželis “Mažutėliams”, Karalienės Mortos mokykla, Vaikystės sodas

VLTF į šį renginį delegavo Dalią Jakulytę
Pažymėjimas

Plačiau apie renginį -
Švietimo ekspertai diskutavo koks turėtų būti ateities mokytojas

Kovo 20 d. Klaipėdos miesto savivaldybėje vyko įžanginis projekto „Lyderių laikas 3“  renginys, kuriame dalyvavo švietimo įstaigų direktoriai, pavaduotojai, mokytojai, mokiniai, savivaldybės administracijos atstovai ir net politikai. Džiugu, kad į renginį buvo pakviesti Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovai : Aušra Zarambienė, Dalia Jakulytė , Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili. Pradėta burti „Lyderių laikas 3“ bendruomenė Klaipėdos mieste, išsiaiškinti svarbiausi klausimai apie projekto naudą ir galimybes, pradėtos diskusijos dėl ateities – dėl siekiamo pokyčio Klaipėdos miesto savivaldybės švietimo sistemoje.

Džiaugiamės, kad į Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų forumą „Kokybiškas į šiuolaikinį vaiką orientuotas ikimokyklinis ugdymas“ buvo pakviesti ir Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovai. Asociacijos pirmininkė Aušra Zarambienė pristatė pranešimą : "Tėvų požiūris į šiuolaikinių vaikų ugdymą". Diskusijose pedagogai pritarė, kad tėvai yra pati didžiausia ir įtakingiausia tiesiogiai su švietimu susijusi interesų grupė, kuri gali įtakoti švietimo pokyčius, nes vieni pedagogai, be gimdytojų deja to padaryti negali.

https://www.ikimokyklinis.lt/index.php/vartotoju-naujienos/klaipedos-ikimokyklinuku-ugdytojai-susitiko-forume/24245#.WicDeP2Uaa8.facebook

2017 m. spalio 11 d. KU HUMF visiems projekto IHR  partneriams buvo pristatyti rugsėjo pabaigoje Italijoje vykę mokymai, į kuriuos buvo deleguotos penkios bendru sutarimu atrinktos pedagogės.

Mokymų akimirkos